Baseball
2020 Class S
Regional meeting date: Sep 23, 2020
Regionals: Sep 28, 2020 - Oct 05, 2020
Region: 1
Organizer: Egyptian Middle School
Host: Egyptian Middle School
Round 1 - Quarter-Final
1   9/29 2p
New Simpson Hill School
 
Lick Creek School
 
2   9/29 4p
Egyptian Middle School
 
Dongola Unit School District 66
 
3   9/29 2p
Meridian Middle School (Mounds)
 
Century Junior High
 
Round 2 - Semi-Final
4   9/30 4:30p
Cypress-Buncombe Co-op
 
[WINNER OF GAME 1]
 
5   9/30 4:30p
[WINNER OF GAME 2]
 
[WINNER OF GAME 3]
 
Round 3 - Final
6   10/2 4:30p
[WINNER OF GAME 4]
 
[WINNER OF GAME 5]
 
 
WINNER
Region: 2
Organizer: Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/28
Desoto
 
Carrier Mills-Stonefort Jr. High
 
2   9/28
St Andrews-Im. Lutheran (Murphysboro) Co-op
 
Elverado Junior High
 
3   9/28
Unity Christian-Energy/Trinity Christian-Carbondale Co-op
 
Galatia Junior High
 
Round 2 - Semi-Final
4   9/30 4:30p
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
 
[WINNER OF GAME 1]
 
5   9/30
[WINNER OF GAME 2]
 
[WINNER OF GAME 3]
 
Round 3 - Final
6   10/2 4:30p
[WINNER OF GAME 4]
 
[WINNER OF GAME 5]
 
 
WINNER
Region: 3
Organizer: Pinckneyville CCSD 204
Round 1 - Semi-Final
1   9/29 4:30p
TSJ-Im. Lu.-St Ann (Nashville) Co-op
 
Evansville Attendance Center
 
2   9/28 4:30p
Pinckneyville CCSD 204
10
Coulterville Unit District
0
Round 2 - Final
3   10/1 4:30p
[WINNER OF GAME 1]
 
Pinckneyville CCSD 204
 
 
WINNER
Region: 4
Organizer: St John's Lutheran (Red Bud)
Round 1 - Quarter-Final
1   9/28 4:15p
New Athens Junior High
4
St Mary's School (Chester)
3
2   9/28 4:15a
St John Catholic-Red Bud/Prairie DuRocher Co-op
13
St John Lutheran (Chester)
5
Round 2 - Semi-Final
3   9/30 5:30p • SiSibl Fields in Freeburg
St Joseph Catholic School
 
New Athens Junior High
 
4   9/30 4:15a • Sports Complex 146 Powell Rd, Red Bud, IL 62278
St John's Lutheran (Red Bud)
 
St John Catholic-Red Bud/Prairie DuRocher Co-op
 
Round 3 - Final
5
[WINNER OF GAME 3]
 
[WINNER OF GAME 4]
 
 
WINNER
Region: 5
Organizer: St Teresa Catholic
Round 1 - Quarter-Final
1   9/29 4:30p
St Teresa Catholic
 
St Paul Catholic School (Highland)
 
2   9/29 4:30p
Blessed Sacrament (Belleville)
 
Our Lady Queen of Peace (Belleville)
 
3   9/28 4:30p
Valmeyer Junior High
11
Holy Childhood(Mascoutah)
6
Round 2 - Semi-Final
4
Good Shepherd Lutheran School (Collinsville)
 
[WINNER OF GAME 1]
 
5
[WINNER OF GAME 2]
 
Valmeyer Junior High
 
Round 3 - Final
6
[WINNER OF GAME 4]
 
[WINNER OF GAME 5]
 
 
WINNER
Region: 6
Organizer: Selmaville
Round 1 - Semi-Final
1   9/28 4:30p
Selmaville
12
Iuka Community
4
2   9/28 5p
Altamont Lutheran Interparrish School
10
Clay City Junior High
0
Round 2 - Final
3   10/2 4:30p
Selmaville
 
Altamont Lutheran Interparrish School
 
 
WINNER
Region: 7
Organizer: Summersville Grade School
Round 1 - Quarter-Final
1   9/29 4:30p
Summersville Grade School
 
St Mary's-VCA (Mt.Vernon) Co-op
 
2   9/29 4p
Opdyke-Belle Rive
 
Spring Garden
 
3   9/29 4:30p
Raccoon
 
Thompsonville/Akin Co-op
 
Round 2 - Semi-Final
4   10/1 4:30p
Waltonville Grade School
 
[WINNER OF GAME 1]
 
5   10/1 4:30p
[WINNER OF GAME 2]
 
[WINNER OF GAME 3]
 
Round 3 - Final
6   10/5 4:30p
[WINNER OF GAME 4]
 
[WINNER OF GAME 5]
 
 
WINNER
Region: 8
Organizer: Allendale
Round 1 - Quarter-Final
1   9/29 4:30p • Postponed Monday due to rain
Bluford
 
Grayville Junior High
 
2   9/28 4:15p
Jasper-Geff Co-op
 
West Salem Grade School
 
3   9/29 4:30p • Postponed Monday due to rain
New Hope
 
Allendale-St Mary's (Mt.Carmel) Co-op
 
Round 2 - Semi-Final
4   10/3 11a
Cisne Middle School
 
[WINNER OF GAME 1]
 
5   10/1
[WINNER OF GAME 2]
 
[WINNER OF GAME 3]
 
Round 3 - Final
6   10/5
[WINNER OF GAME 4]
 
[WINNER OF GAME 5]
 
 
WINNER

Related Pages

Who's Online

We have 1652 guests and one member online

  • M930