2020 Boys Class L State Basketball

Round 1 - Quarter-Final
1   2/15 9:30a
Herrin Middle School
42
Collinsville Junior High School
49
2   2/15 10:45a
Belleville West Junior High
51
Belle Valley School (Belleville)
55
3   2/15 12p
Casey Middle School (Mt.Vernon)
46
Mt.Carmel Middle School
34
4   2/15 1:15p
Massac Junior High (Metropolis)
53
Centralia Junior High
64
Round 2 - Semi-Final
5   2/18 6p
Collinsville Junior High School
50
Belle Valley School (Belleville)
55
6   2/18 7:15p
Casey Middle School (Mt.Vernon)
64
Centralia Junior High
54
Round 3 - Final
8   2/20 7:30p
Belle Valley School (Belleville)
61
Casey Middle School (Mt.Vernon)
76
7   2/20 6p • OT
Collinsville Junior High School
61
Centralia Junior High
59
 
WINNER
Casey Middle School (Mt.Vernon)
THIRD PLACE
Collinsville Junior High School

2020 Boys Class M State Basketball

Round 1 - Quarter-Final
1   2/7 3:30p
Pinckneyville Junior High School
41
Joseph Arthur Middle School
55
2   2/7 4:45p
Goreville
31
Breese District 12
44
3   2/7 6p
Eldorado Middle School
32
Chester Grade School
51
4   2/7 7:15p
Wolf Branch Middle School
64
Fairfield Junior High
43
Round 2 - Semi-Final
5   2/11 6p • OT
Joseph Arthur Middle School
41
Breese District 12
48
6   2/11 7:15p
Chester Grade School
47
Wolf Branch Middle School
51
Round 3 - Final
8   2/14 7:30p
Breese District 12
65
Wolf Branch Middle School
47
7   2/14 6p
Joseph Arthur Middle School
58
Chester Grade School
46
 
WINNER
Breese District 12
THIRD PLACE
Joseph Arthur Middle School

2020 Boys Class S State Basketball

Round 1
1   2/8 9:30a • OT
Woodlawn
53
Bethel-McClellan Co-op
49
2   2/8 10:45a
Meridian Middle School (Mounds)
53
Marissa Junior High
60
3   2/8 12p
Central City School
56
Raccoon
34
4   2/8 1:15p
Pinckneyville CCSD 204
34
Allendale-St.Mary's (Mt.Carmel) Co-op
29
5   2/8 2:30p
St Mary's School (Chester)
33
Holy Childhood(Mascoutah)
51
6   2/8 3:45p • 2 OT
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
56
Altamont Lutheran Interparrish School
59
7   2/8 5p
New Simpson Hill School
24
Hardin County School District
23
8   2/8 6:15p
Aviston Elementary School
60
Cisne Middle School
35
Round 2 - Quarter-Final
9   2/10 3:30p
Woodlawn
53
Marissa Junior High
50
10   2/10 4:45p
Central City School
54
Pinckneyville CCSD 204
25
11   2/10 6p
Holy Childhood(Mascoutah)
48
Altamont Lutheran Interparrish School
36
12   2/10 7:15p
New Simpson Hill School
32
Aviston Elementary School
34
Round 3 - Semi-Final
13   2/13 6p
Woodlawn
34
Central City School
50
14   2/13 7:15p
Holy Childhood(Mascoutah)
35
Aviston Elementary School
51
Round 4 - Final
16   2/15 4p • OT
Central City School
48
Aviston Elementary School
55
15   2/15 2:30p
Woodlawn
42
Holy Childhood(Mascoutah)
40
 
WINNER
Aviston Elementary School
THIRD PLACE
Woodlawn

More Articles ...

Related Pages

Who's Online

We have 697 guests and one member online

  • S1510