Boys Basketball
2020 Class S
Regional meeting date: Jan 15, 2020
Regionals: Jan 28, 2020 - Feb 04, 2020
State: Feb 08, 2020 - Feb 15, 2020
Region: 1
Organizer: Egyptian Middle School
Teams:
Cairo Junior High School
Century Junior High
Dongola Unit School District 66
Egyptian Middle School
Joppa - Maple Grove School
Meridian Middle School (Mounds)
Shawnee Junior High
Region: 2
Organizer: Cobden Unit School
Teams:
Cobden Unit School
Cypress-Buncomb Co-op
Jonesboro CSD
Lick Creek School
New Simpson Hill School
Pope County School
Region: 3
Organizer: Carrier Mills-Stonefort Jr. High
Teams:
Akin
Carrier Mills-Stonefort Jr. High
Crab Orchard Elementary School
Galatia Junior High
Hardin County School District
Thompsonville
Region: 4
Organizer: Zeigler-Royalton Junior High
Teams:
Desoto
Giant City
Our Lady of Mount Carmel Regional Catholic School (OLMC Herrin)
St.Andrew-Im. Lutheran(Murphysboro)-Christ Lutheran(Jacob) Co-op
Unity Christian School (Energy)
Zeigler-Royalton Junior High
Region: 5
Organizer: Pinckneyville CCSD 204
Teams:
Coulterville Unit District
Elverado Junior High
Pinckneyville CCSD 204
St Ann-Oakdale Co-op
Tamaroa-St.Bruno (Pinckneyville) Co-op
Trinity St. John (Nashville)-Immanuel Lutheran (Okawville) Co-op
Region: 6
Organizer: Steeleville Elementary School
Teams:
Evansville Attendance Center
Prairie du Rocher CCSD
St John Lutheran (Chester)
St Mark's Lutheran School (Steeleville)
St Mary's School (Chester)
Steeleville Elementary School
Region: 7
Organizer: St John's Lutheran (Red Bud)
Teams:
Marissa Junior High
New Athens Junior High
St.John Catholic (Red Bud)-Trinity Lutheran (Red Bud) Co-op
St John's Lutheran (Red Bud)
Valmeyer Junior High
Region: 8
Organizer: Albers
Teams:
Albers-Damiansville Co-op
Germantown Elementary School
Holy Childhood(Mascoutah)
Okawville Jr High
Signal Hill Junior High
Region: 9
Organizer: All Saints Academy (Breese)
Teams:
All Saints Academy (Breese)
Aviston Elementary School
Good Shepherd Lutheran School (Collinsville)
St Boniface (Edwardsville)
St Paul Catholic School (Highland)
St Rose Elementary School
Region: 10
Organizer: Central City School
Teams:
Bartelso Elementary School
Central City School
Sandoval Junior High
St.Mary's-New Horizon (Centralia) Co-op
Trinity Lutheran (Hoffman) Co-op
Region: 11
Organizer: Iuka Community
Teams:
Altamont Lutheran Interparrish School
Iuka Community
Odin-Apostolic Christian Academy (Salem) Co-op
Patoka Junior High
St Peter Lutheran School
Region: 12
Organizer: Raccoon
Teams:
Ashley Grade School
Irvington-North Wamac-Grand Prairie Co-op
Raccoon
Selmaville
Willow Grove
Region: 13
Organizer: Woodlawn
Teams:
Field C.C.S.D. School
Kell-Farrington Co-op
St.Mary's (Mt.Vernon)-Victory Christian (Mt.Vernon) Co-op
Summersville Grade School
Woodlawn
Region: 14
Organizer: Waltonville Grade School
Teams:
Bethel-McClellan Co-op
Bluford
Ewing-Northern
Opdyke-Belle Rive
Spring Garden
Waltonville Grade School
Region: 15
Organizer: New Hope
Teams:
Cisne Middle School
Geff
Grayville Junior High
Jasper Grade School
New Hope
Wayne City Junior High
Region: 16
Organizer: Allendale
Teams:
Allendale-St.Mary's (Mt.Carmel) Co-op
Clay City Junior High
New Hebron Christian School
St Joe School (Olney)
West Salem Grade School

Related Pages

Who's Online

We have 62 guests and one member online

  • H700