Class S Girls Regional Brackets & Scores

Last Updated on Wednesday, Jan-16-2019 at 9:45 PM Click Read More below to see Scores

Class S Girls Regional Brackets & Scores


Region 1 - Meridian


Tue, Jan 8 at 7:00p
Game 1: Dongola (38) over Egyptian (16) @ Dongola

Wed, Jan 9 at 6:00p
Game 2: Meridian (49) over Dongola (9)
Wed, Jan 9 at 8:00p
Game 3: Pope Co (31) over Cypress-Buncombe (18)

Thu, Jan 10 at 6:00p
Game 4: Cairo (43) over Joppa (35)
Thu, Jan 10 at 8:00p
Game 5: Century (37) over Shawnee (5)

Fri, Jan 11 at 6:00p
Game 6: Meridian (44) over Pope Co (27)
Fri, Jan 11 at 8:00p
Game 7: Century (44) over Cairo (42) in OT

Mon, Jan 14 at 7:00p
Regional Championship: Meridian (34) over Century (28)


Region 2 - New Simpson Hill


Tue, Jan 8 at 6:00p
Game 1: Thomsonville (26) over Unity Christian (3)

Thu, Jan 10 at 4:00p
Game 2: New Simpson Hill (44) over Thomsonville (10)
Thu, Jan 10 at 5:15p
Game 3: Galatia (53) over OLMC-Herrin (21)
Thu, Jan 10 at 6:30p
Game 4: Giant City (58) over St Andrews Coop (35)
Thu, Jan 10 at 7:45p
Game 5: Lick Creek (32) over Cobden (23)

Sat, Jan 12 at 4:00p
Game 6: New Simpson Hill (38) over Galatia (23)
Sat, Jan 12 at 5:15p
Game 7: Giant City (57) over Lick Creek (46)

Tue, Jan 15 at 6:00p
Regional Championship: New Simpson Hill (38) over Giant City (36)


Region 3 - TSJ/ILS @ Trinity St John-Nashville


Tue, Jan 8 at 4:00p
Game 1: TSJ/ILS (61) over Elverado (14)
Tue, Jan 8 at 5:15p
Game 2: St John-Chester (38) over Desoto (11)
Tue, Jan 8 at 6:30p
Game 3: St Ann (54) over Pinckneyville 204 (12)
Tue, Jan 8 at 7:45p
Game 4: Tamaroa/St Bruno (46) over Steeleville (24)

Thu, Jan 10 at 6:00p
Game 5: TSJ/ILS (46) over St John-Chester (25)
Thu, Jan 10 at 7:15p
Game 6: St Ann (39) over Tamaroa/St Bruno (18)

Sat, Jan 12 at 1:00p
Regional Championship: TSJ/ILS (25) over St Ann (21)


Region 4 - Albers-Damiansville @ New Athens


Tue, Jan 8 at 5:00p
Game 1: St Libory (32) over Red Bud-Lutheran (29)
Tue, Jan 8 at 6:30p
Game 2: Bartelso (26) over Valmeyer (14)
Tue, Jan 8 at 8:00p
Game 3: New Athens (36) over Marissa (29)

Thu, Jan 10 at 6:00p
Game 4: Albers-Damiansville (35) over Bartelso (24)
Thu, Jan 10 at 7:30p
Game 5: New Athens (29) over St Libory (18)

Mon, Jan 14 at 6:00p
Regional Championship: Albers-Damiansville (32) over New Athens (9)


Region 5 - Aviston


Tue, Jan 8 at 5:00p
Game 1: Germantown (49) over Good Shepard (46) in OT
Tue, Jan 8 at 6:15p
Game 2: St Rose (50) over Signal Hill (21)
Tue, Jan 8 at 7:30p
Game 3: St Boniface (36) over All Saints (29)

Thu, Jan 10 at 6:00p
Game 4: Aviston (43) over Germantown (14)
Thu, Jan 10 at 7:15p
Game 5: St Rose (42) over St Boniface (16)

Mon, Jan 14 at 6:00p
Regional Championship: Aviston (41) over St Rose (21)


Region 6 - Sandoval @ Sandoval HS


Tue, Jan 8 at 4:15p
Game 1: Sandoval (55) over Grand Prarie/Irvington (16)
Tue, Jan 8 at 5:30p
Game 2: Central City (34) over Willow Grove/SMS (22)
Tue, Jan 8 at 6:45p
Game 3: Raccoon (34) over Odin/ACA (20)
Tue, Jan 8 at 8:00p
Game 4: Kell/Farrington (46) over Selmavile (25)

Wed, Jan 9 at 6:00p
Game 5: Sandoval (68) over Central City (11)

Mon, Jan 14 at 6:00p
Game 6: Kell/Farrington (38) over Raccoon (22)
Mon, Jan 14 at 6:00p
Regional Championship: Sandoval (52) over Kell/Farrington (29)


Region 7 - St Mary's @ Spring Garden


Tue, Jan 8 at 6:00p
Game 1: Summersville (43) over OBR (14) @ Summersville
Tue, Jan 8 at 7:00p
Game 2: Woodlawn (54) over Bethel (18) @ Woodlawn

Wed, Jan 9 at 6:00p
Game 3: Spring Garden (45) over Waltonville (20)
Wed, Jan 9 at 7:15p
Game 4: St Mary's (45) over Ashley (5)

Thu, Jan 10 at 6:00p
Game 5: St Mary's (44) over Spring Garden (18)
Thu, Jan 10 at 7:15p
Game 6: Woodlawn (47) over Summersville (29)

Sat, Jan 12 at 6:00p
Regional Championship: St Mary's (36) over Woodlawn (35)


Region 8 - New Hope @ Iuka


Tue, Jan 8 at 6:00p
Game 1: Jasper/Geff (34) over Wayne City (15)
Tue, Jan 8 at 7:15p
Game 2: Field (51) over St Joe (26)

Wed, Jan 9 at 6:00p
Game 3: St Mary's MC (51) over Bluford (9)
Wed, Jan 9 at 7:15p
Game 4: New Hope (36) over Iuka (16)

Mon, Jan 14 at 6:00p
Game 5: Jasper/Geff (45) over Field (32)
Mon, Jan 14 at 7:15p
Game 6: New Hope (26) over St Mary's MC (23)

Wed, Jan 16 at 7:00p
Regional Championship: New Hope (38) over Jasper/Geff (34)


Related Pages

Who's Online

We have 119 guests and no members online