Girls Basketball
2024 Class M
Regional meeting date: Dec 13, 2023
Regionals: Jan 09, 2024 - Jan 16, 2024
State: Jan 19, 2024 - Jan 26, 2024
Region: 1
Organizer: Anna
Host: Meridian Middle School (Mounds)
Round 1 - Semi-Final
1   1/9 6:30p
Meridian Middle School (Mounds)
46
Hardin County School District
25
2   1/9 8p
Anna
32
Vienna
6
Round 2 - Final
3   1/12 7:30p
Meridian Middle School (Mounds)
37
Anna
44
 
WINNER
Anna
Region: 2
Organizer: Goreville
Host: Unity Point School
Round 1 - Semi-Final
1   1/9 7:15p
Unity Point School
53
Zeigler-Royalton Junior High
12
2   1/9 6p
Goreville
47
Christopher Elementary School
20
Round 2 - Final
3   1/10 6p
Unity Point School
48
Goreville
21
 
WINNER
Unity Point School
Region: 3
Organizer: Nashville Middle School
Host: Steeleville Elementary School
Round 1 - Semi-Final
1   1/10 6p
Nashville Middle School
53
Sesser-Valier Junior High
1
2   1/10 7:15p
Pinckneyville Junior High School
37
Steeleville-St.Mark's Co-op
11
Round 2 - Final
3   1/13 11a
Nashville Middle School
52
Pinckneyville Junior High School
13
 
WINNER
Nashville Middle School
Region: 4
Organizer: Red Bud Elementary School
Host: Red Bud Elementary School
Round 1 - Semi-Final
1   1/9 6p
Smithton CCSD 130
43
Chester Grade School
2
2   1/9 7:15p
New Athens Junior High
18
Red Bud Elementary School
21
Round 2 - Final
3   1/11 6p
Smithton CCSD 130
40
Red Bud Elementary School
17
 
WINNER
Smithton CCSD 130
Region: 5
Organizer: Maryville Christian School (Maryville)
Host: St Clare School (O'Fallon)
Round 1 - Semi-Final
1   1/10
St Clare School (O'Fallon)
45
Shiloh Middle School
7
2   1/10
Maryville Christian School (Maryville)
42
Grant Middle School
14
Round 2 - Final
3   1/11
St Clare School (O'Fallon)
35
Maryville Christian School (Maryville)
14
 
WINNER
St Clare School (O'Fallon)
Region: 6
Organizer: Okawville Jr High
Host: Okawville Jr High
Round 1 - Semi-Final
1   1/10 6p
Aviston Elementary School
52
Lebanon Junior High
15
2   1/10 7:15p
Okawville Jr High
31
All Saints Academy (Breese)
25
Round 2 - Final
3   1/13 11a
Aviston Elementary School
44
Okawville Jr High
39
 
WINNER
Aviston Elementary School
Region: 7
Organizer: Breese District 12
Host: Woodlawn
Round 1 - Semi-Final
1   1/10 6p
Breese District 12
60
Odin-Patoka Co-op
27
2   1/10 7p
Woodlawn
54
Rome Comm. Cons. School
22
Round 2 - Final
3   1/12 5:15p
Breese District 12
47
Woodlawn
25
 
WINNER
Breese District 12
Region: 8
Organizer: Fairfield Junior High
Host: Fairfield Junior High
Round 1 - Semi-Final
1   1/9 7:15p
Fairfield Junior High
41
Cisne-Geff Co-op
9
2   1/9 6p
Gallatin County Junior High School
18
Wayne City Junior High
27
Round 2 - Final
3   1/11 6p
Fairfield Junior High
42
Wayne City Junior High
16
 
WINNER
Fairfield Junior High

Who's Online

We have 106 guests and no members online